جایگاه شما !

دستگاه اتصال به اینترنت پرسرعت توسط بلوتوث ( 100% اورجینال )

بلوتوث مودم
در هر کجای ایران که باشید اینترنت پرسرعت در جیب شماست !
حتما برایتان پیش آمده که به دلیل نیاز به اینترنت مسافرتتان را لغو کنید .
اگر می خواهید در همه جای ایران روی لپ تاپ خود اینترنت داشته باشید حتما این بلوتوث مودم مشکل شما را حل خواهد کرد .
قیمت فقط : 19500 تومان خرید پستی اطلاعات بیشتر

اپراتور نسل سوم یا 3G چیست ؟

شبکه مخابراتی نسل سوم یا 3G چیست؟
کلمه 3G توضیحی برای نسل سوم تکنولوژی ارتباطی سیار (سلولار آنالوگ برای نسل اول و دیجیتال PCS برای نسل دوم) است. 3G شبکه‌ای با تکنولوژی سلولی است که علاوه بر تماسهای تلفنی و دسترسی به اینترنت پرسرعت واقعی، منطقه وسیعی را هم پوشش می‌دهد. 3G به سرعت در حال فراگیر شدن در سراسر جهان است و بزودی جایگزین اپراتورهای قدیمی و تکنولوژی قدیمی خواهد شد . هم اکنون از سایت موبایل اسکای بیشتر با 3 جی آشنا بشوید .

اپراتور سوم

ژاپن اولین کشوری بود که به صورت گسترده و تجاری در سال 2001 از این تکنولوژی استفاده کرد. کمپانی قدرتمند NTT DoCoMo برای اولین بار دست به این کار زد.

عاملی که باعث تفاوت 3G و سیستم کنونی تلفن همراه است شبکه‌های آن‌هاست. شبکه‌های 3G حجم بسیار وسیع‌تری از اطلاعات را منتقل می‌کنند. مانند ارسال ویدئو کلیپ، آهنگ‌ها، بازی‌ها و بسیاری از این دست از شخصی به شخص دیگر.

جذابیت و کاربرد این شبکه آنقدر زیاد است که بسیاری از اپراتورها قصد دارند تا به شکل سریع‌تری از آن برسند تا بتوانند HSDPA یا همان دانلود بسته‌های دیتا با سرعت بالا را ارایه دهند. قدرت شبکه مخابراتی نسل سوم یا 3G در ارایه خدمات مبتنی بر دیتا مثل خدمات ارزش افزوده شامل موسیقی روی تلفن همراه با پهنای باند بیشتر یا تماشای ویدئو به صورت آنلاین و ارسال صدا و تصویر و از این قبیل بوده و در عین حال پهنای باند لازم برای دسترسی به اینترنت پر سرعت به صورت سیار در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

گستردگی این فناوری باعث شده تا امروزه گوشی‌های تلفن همراه چیزی بیشتر از یک وسیله ارتباطی باشند. بسیاری از هموطنان که از داشتن گوشی‌های مجهز به این فناوری بهره‌مندند امیدوارند تا با عرضه سیم‌کارت‌هایی بر بستر 3G توسط اپراتور سوم بتوانند از تمامی قابلیت‌های گوشی خود استفاده کنند.

در عکس زیر چرخه تکامل تکنولوژی 2G به 3G را مشاهده می‌کنید. اصطلاحات به کار برده شده داخل عکس در پایین آن شرح داده شده‌اند:

اپراتور نسل سوم

 

 • TDMA: اين تكنولوژي ديجيتالي تماس‌هاي تلفني را در قالب بسته‌هايي از داده بر طبق زمان تقسيم‌بندي مي‌كنند.
 • GSM (سيستم جهاني ارتباطات تلفن همراه): استاندارد جهاني ارتباط ديجيتالي تلفن همراه كه در 60 كشور جهان مورد استفاده قرار مي‌گيرد. چهار فركانس متداول در اين استاندارد عبارتند از : 850MHz-900MHz-1800MHz-1900MHz.
 • PDC: يكي از تكنولوژي‌هاي نسل دوم تلفن همراه كه در ارتباطات سلولي مورد استفاده بود.
 • cdmaOne:  سيستم كامل بي‌سيمي بر پايه استاندارد TIA/EIA IS-95 CDMA شامل فرم اصلاح شده IS-95A و IS-95B را توصيف مي‌كند و ارايه دهنده سيستم بي‌سيم پايانه به پايانه و تمام جزييات لازم براي كنترل عمليات اجراي‌اش مي‌باشد. cdmaOne خانواده اي از سرويس‌هاي مرتبط شامل بي‌سيم‌هاي ثابت، PCS وارتباطات سلولي مي‌باشد.
 • GPRS (سرويس بسته‌هاي امواج راديويي): اين تكنولوژي امكان انتقال حجم و سرعت بالاي داده را فراهم مي‌آورد.
 • CDMA2000 1X: مي‌تواند ظرفيت صداي cdmaOne را دو برابر كند، و بسته‌هاي اطلاعاتي را با حداكثر سرعت 307 كيلو بايت در ثانيه در محيط‌هاي موبايل تحويل دهد. اين استاندارد در نسل دوم تلفن‌هاي همراه به كار مي‌رود.
 • EDGE: مخفف كلمه Enhanced Data Rates for Global Evolution است. EDGE در گوشي‌هاي تلفن همراه جزء ابزار ارتباطي طبقه‌بندي مي‌شود. اين ابزار سرعت انتقال اطلاعات تلفن همراه را افزايش مي‌دهد و باعث تقويت اعتماد داده‌ها مي‌شود و نرخ‌ها و حجم‌هاي انتقال ديتا را بر روي شبكه‌هاي موجود GSM/GPRS از طريق افزايش قابل توجه سرعت‌هاي انتقال ديتا بالا مي‌برد.  فناوري EDGE جزء تكنولوژي نسل سوم طبقه‌بندي مي‌شود اما سرعت آن بسيار پايين‌تر از تكنولوژي‌هاي نسل سوم است به همين علت آن را نسل 2/75 نيز مي‌نامند.

 

 

 • WCDMA: اين استاندارد يكى از استانداردهاى تأييد شده براى تلفن‌هاى همراه نسل سوم است كه از يك فركانس ۵ مگاهرتزى براى انتقال صوت و ديتا (با هم) استفاده مى‌كند. اين تكنولوژى سرعت‌هاى انتقال داده از ۱۴۴كيلو بيت در ثانيه تا ۲ مگابيت در ثانيه را فراهم مى‌آورد.

 

 

 • CDMA2000 1x EV-DO: اين استاندارد سرعت ماكزيم اطلاعاتي برابر با 2.4 مگا‌بايت در ثانيه تحويل مي‌دهد و مي‌تواند كاربردهايي چون تبادل ويدئو كنفرانس را پشتيباني كند.

 

 

 • 3GPP Core Network: هسته مركزي شبكه 3G كه به كاربران متصل به شبكه امكان استفاده از سرويس‌هاي مختلف را مي‌دهد.

 

 

 • HSDPA: اختصار “دسترسي به بستهء ارسال شده با سرعت بالا از ماهواره مخابراتي” يا “High-Speed Downlink Packet Access” مي‌باشد كه يك پروتكل جديد براي انتقال ديتا از طريق تلفن همراه است.
 • HSUPA: اختصار دسترسي به ارسال بسته‌اي از داده‌ها با سرعت بالا از ماهواره مخابراتي يا “High-Speed Downlink Packet Access” مي‌باشد كه يك پروتكل جديد براي انتقال ديتا از طريق تلفن همراه است.
 • عبارت‌هاي ديگر به معني سير تكاملي همان فاكتور‌هاي ذكر شده است.

 

در قسمت زير به برخي از توانايي‌هاي اين تكنولوژي مي‌پردازيم:

 • نمايش تصويري و ويدئو كنفرانس:

همانطور كه از عنوان مي‌توان تصور كرد، شما در حال صحبت با مخاطبتان مي‌توانيد تصوير زنده او را نيز ببينيد. از اين امكان مي‌شود در ارتباط چند كاربر به صورت ويدئويي يا همان ويدئو‌كنفرانس نيز استفاده كرد.

 

 • اينترنت پر سرعت بر روي موبايل:

با استفاده از تكنولوژي 3G مي‌توانيد سرعتي تا 2 مگابايت بر ثانيه براي دسترسي به شبكه (و اينترنت) در حال سكون، يا در حال حركت كند (مثل راه رفتن) سرعتي تا 348 كيلوبيت بر ثانيه و در اتومبيل سرعتي حدود 128 كيلوبيت بر ثانيه داشته باشيد. اين خود تحولي عظيم نسبت به اينترنت در نسل‌هاي قبلي تلفن همراه است.

 • تماس و ارتباط صوتي:

در اين تكنولوژي ارتباط صوتي به تماس تلفني دو كاربر خلاصه نمي‌شود بلكه مي‌توان كنفرانس‌هاي صوتي برگزار كرد يا ايميل و پيغام صوتي نيز ارسال كرد.

 • انتقال پيام:

انتقال پيام‌هاي مختلف از ديگر توانايي‌هاي تكنولوژي 3G است. اينگونه كه شما مي‌توانيد پيام‌هاي چند ‌رسانه‌اي يا MMS ارسال و دريافت كنيد. به‌عنوان مثال: شما در ورزشگاه تصوير گل تيم مورد علاقه‌تان را ضبط كرده و در كمتر از چند لحظه به دوست خود در نقطه‌اي ديگر، خارج از ورزشگاه ارسال مي‌نماييد. ديگر اينكه مي‌توان انتقال پيام‌هاي الكترونيكي را نيز انجام داد و ضميمه‌هاي آن‌ها را نيز با سرعتي بسيار بالا دانلود كرد.

اين امكان براي كاربر فراهم است كه موقعيت جغرافيايي خود را در هر كجا كه هست تشخيص دهد، فقط كافي است يك نقشه ديجيتال بر روي موبايل خود در اختيار داشته باشد. تصور كنيد براي كسي كه در جايي گم شده و نياز دارد كه بداند كجاست چقدر مي‌تواند مفيد باشد.

 • چت:

همه ما به ارزش امكان چت كردن بر روي تلفن همراه آگاه هستيم. كاربردي كه پيش‌بيني مي‌شود در كشور ما نيز از محبوبترين امكانات ارايه شده در اين تكنولوژي باشد.

توانمندي‌هاي اين تكنولوژي بسيار بيشتر از موارد ياد شده در بالاست. مثال: موج جديدي از سرگرمي‌ها، بازي‌هاي آنلاين روي تلفن همراه، تبليغات نوين و موارد زيادي كه در آينده به آنها خواهيم پرداخت.

لازم به ذكر است استفاده از سيستم‌هاي چندرسانه‌اي باعث عملي شدن اهداف بزرگي چون دولت الكترونيك، آومزش الكترونيك، تجارت الكترونيك و غيره بر روي تلفن همراه مي‌شود.

اپراتور نسل سوم یا 3G چیست ؟5.00/5 (100.00%) 7 votes
05 خرداد 90

نظر شما درباره اپراتور نسل سوم یا 3G چیست ؟

امین گفته :

شما خیلی که هنر کنید اینترنت یک جی هم به خورد ملت نمیدید مگه مجبورید اینقدر دروغ میگید این لاف هایی که شما میزنید عمر نوح میخاد ما انتن دهی همراه اول و دایمی ایرانسل تو روستامون افتضاحه با اینکه 25 کیلومتر تا مرکز استان فاصله داریم بعد شما از نسل سوم صحبت میکنید ولی در کل نقشه خوبیه جیب خالی کردن بادادن وعده وارایه خدمات پوشالی /تا کی/

علي گفته :

من از شما بخاطر دادن اين دادن اين همه اطلاعات ممنونم و عذر ميخوام كه برخي از آدم بجاي تشكر كردن فقط بلدند نق بزنن از فهم كم اوردن شما داريد بهشون اطلاعات ميدين اونها سياسيش ميكنن ، خدا هدايتشون كنه .

ebiii گفته :

خيلي خيلي خوبه.اما زياد به دلتون صابون نزنيد.مشکل ما زيرساخت ها نيست.مشکل ما فهم وشعوروترس هست.ترس دولتمردان ازمردم.
شخصا تجربه کردم :يک روزبه شرکت صبانت رفتم وگله مندبودم از سرعت اينترنت 2Mb/s ام.که چرا اينقدر کمه! در جواب رييس شرکت بهم گفت:تو برو يک مجوزي،نامه اي، چيزي،براي من بيار،اونوقت من همين الان به تو اينترنت 16Mb/s بهت ميدم
پس خيالتون وراحت کنم 3G که خوبه اگه 4G هم بيادچيزي بيشتر از اين ADSL 512Kb/s گيرمون نمياد
موفق باشيد

علی گفته :

سلام بچه ها-من دیروز یک مودم اینترنت 3جی واسه خودم خریدم و حالا هم از این سرعت بسیار راضی هستم.سرعت من در یک ثانیه 7.2مگابایت هستش.ومن هم الان نشستم و فقط دارم دانلود بازی رو جستجو می کنموراستی سرعت دانلود من هم بعضی وقت ها(ساعت 23 تا 8 صبح)به 10 مگابایت میرسه.حالا کیف کنین.هر کی هم میخواد قیمتش رو بدونه به وبلاگم بره . تازه قیمتش هم خیلی کمه .100%تضمینی.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ : این سرعتی که گفتی اروپایی هست تو ایران این سرعت رو به هیچ کسی نمی دن

حکیم گفته :

اینا که میگن اینترنت پر سرعت ندارن خداروشکر سیم کارت های رایتل این خدمتو به مردم عزیز میکنه راستی ممنون از اطلاعاتت بای

سهیل گفته :

افغانستان با اینکه 40 ساله جنگ و از این حرفا چند ساله اپراتور نسل سوم داره تازه با سرعت اینترنت واقعا عالی حالا ایران تازه داره کبکبه میخونه که فکر میکنی میخوان چیکار کنن همون 2G تون خیلی خوب بوده که از اینش تعریف میکنید

علی گفته :

سلام خواهش میکنم ی جواب درست بهم بدین خواهش میکنم
من میخوام به اینترنت وصل بشم اما هیچ راهی آسون تر اهمین مودم های فلشی پیدا نکردم
حالا از شما عزیزان میخوام بهم بگین از نسل دوم یعنی edge استفاده کنم؟؟یا نسل 3G
من تو شهرستان شهریار شهرک اندیشه ساکنم حالا کدومش برام بهتره؟؟
عزیزان لطفأ کمکم کنید !!!منتظرم
پاسخ : مطمئنن نسل سوم برتر هست اما هزینه هاش متاسفانه بسیار بالاتر هست ، اگر کارهای عادی انجام می دین از همون نسل دوم با هزینه پایین تر استفاده کنید

نیما گفته :

سلام، من الان از تری جی استفاده می کنم. سرعت خیلی خوبه و کاملا راضی هستم. فیلم ، سریال، اینترنتی

.و اسکایپ از طریق گوشی. تماس ودیویی با اسکایپ و نویگیشن که ادرس ها رو به راحتی پیدا میکنم. و یک میلیون برنامه جهت دانلود در برنامه ای به نام مارکت….
انگلستان

سعید گفته :

سلام خسته نباشید ایا گوشی نوکیا مدل c3_00تری جی هست

ahouraadim@gmail.com گفته :

سلا و خسته نباشید به همه
خداییش سرعت 3G خیلی بهتره ، من دارم از رایتل با سرعت 512 استفاده میکنم ، مشکلاتش یکی قیمتشه(بسته هاش) یکی هن قطعی زیادی که داره…
در کل از ایرانسل و همراه اول خیلی سرتره…
ضمنا مدیران سایت که تقصیری ندارن که بعضی این همه غر میزن.

بنده گفته :

من میخوام با خارج کشور ارتباظ صوتی تصویری داشته باشم بهترین روش کدومه لطفا راهنمایی بیشتر باتشکر.

یکی گفته :

هر وقت دو ریال روی حقوق کارمند و کارگر اومد و از اونور قیمت ها بالا نرفت خوشحال بشین …

ahoora گفته :

تو این مملکت اگه اینترنت 1000G هم بیاد……مغز فندقی ها ……..همون اینترنتی که آدمو جون به لب میکنه رو به خورد این ملت صبور میدن ……..عوامفریبی بسه…..کلاهبرداری بسه…….زدن جیب ملت بسه……….عمروعاص بازی بسه……….دیگه روی معاویه و یزید و ……سپید کردید با این کاراتون…….توهین به ملت شریف ایران بسه………..بسه………………بسه…………بسه……………..

موضوعات اصلی
آهنگ پیشواز ایرانسل
آوای انتظار همراه اول
راینواز رایتل
قیمت روز گوشی موبایل
قیمت روز انواع تبلت

جدید ترین ها

محبوب ترین ها

با عضویت در خبرنامه موبایل اسکای آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید
قدم اول : ایمیلت رو این پایین ثبت کن
قدم دوم : واست ایمیل فرستادم حتما تایید کن